Program Jednotky je zameraný na univerzálneho rodinného diváka. Pre každého člena rodiny je pripravený vo vysielaní osobitný program počas denného vysielania, večerný program je koncipovaný so zámerom stretnutia celej rodiny pred obrazovkou Jednotky Slovenskej televízie. Program Jednotky je zostavený tak, aby ponúkol rodinným divákom zaujímavú a kvalitnú možnosť voľby medzi vysielaním programov komerčných televízií a Jednotky STV.
Živé vysielanie
Live:1  
   
TV program
Jednotka
   


Dopoludňajšie programy sú venované divákom, ktorí z rôznych dôvodov nemali možnosť sledovať programy z predchádzajúceho večera, doplnené o zahraničnú seriálovú tvorbu. Popoludňajšie vysielanie začína denným magazínom Dámsky klub s užitočnými, zaujímavými a aktuálnymi informáciami predovšetkým pre ženy a pokračuje zahraničnou seriálovou tvorbou zameranou pre ženy.

Podvečerné vysielanie začína po spravodajskom bloku programami vlastnej tvorby zameranými na vzdelávanie a zábavu – denný magazín o varení, súťažné a zábavno-súťažné programy.

Večerné vysielanie je zamerané po hlavnom spravodajstve na rodinného diváka a dominujú mu ľahšie žánre, ako sú akvizičné filmy a seriály, vlastná zábava a prípadne najsledovanejšie športové prenosy.

V neskoršom večernom vysielaní prevláda vlastná publicistika na témy, ktoré aktuálne zaujímajú verejnosť, a začiatok nočného vysielania pokrývajú úspešné zahraničné detektívne alebo kriminálne seriály.

Víkendové dopoludnia sú venované pre deti a mládež, popoludňajšie vysielanie ponúka zaujímavé magazíny na tému bývania, životného štýlu, varenia, v nedeľu popoludní úspešné zahraničné seriály a obľúbené filmy z cyklu Film pre pamätníkov.