Rádio_FM je štvrtá rozhlasová, hudobno-kultúrna programová služba s 24-hodinovým vysielaním, so záberom na náročnejšieho mladého poslucháča.

Živé vysielanie
Rádio_FM  
   
Rádio_FM na sociálnych sieťach
Facebook Pridajte sa k našim fanúšikom na facebooku.
Twitter Rádio_FM na Twitteri.
YouTube Oficiálny videokanál Rádia_FM.
SoundCloud _FM na oblaku. Na vypočutie i stiahnutie.


Charakteristika

Programová služba RTVS – Rádio_FM je hudobné rádio s presahom do kultúrneho priestoru orientovaného na náročnejšieho mladšieho poslucháča. Rádio_FM plní funkciu v zmysle zákona o Slovenskom rozhlase č. 619/2003 Z.z. – a to najmä rozvojom kultúrnej identity obyvateľov Slovenskej republiky, komplexným informovaním i publicistikou. Sprostredkúva kultúrne hodnoty iných národov s akcentom na oblasť Európskeho spoločenstva. Zabáva, vzdeláva, informuje. Podstatou odlišnosti voči privátnym vysielateľom i voči ostatným programovým službám RTVS je hudobný formát preferujúci novú, súčasnú hudbu mimo hlavného prúdu, signifikantné sprievodné slovo, obsah a jeho spracovanie.

Hudobný formát

Rádio_FM ponúka priestor žánrovej pestrosti, edukuje poslucháča o nových trendoch v hudbe. Reflektuje na dianie na domácej scéne, ale aj vo svete. Hudobný formát je klasifikovaný ako Alternative - Urban Contemporary (A/UC). Vďaka nemu je jednoznačná identifikácia už pri prvom alebo náhodnom naladení.

Projekty

Radio_Head Awards

Radio_Head Awards je ťažiskovým projektom programovej služby Rádio_FM, SRo4. Prestíž ceny v spojení s celoročným vysielaním Rádia_FM, významne napomáha rozvoju domácej hudobnej scény a hľadaniu nových talentov. Radio_Head Awards vzniklo ako prirodzené opozitum k oceneniam Slávik a Aurel. Každoročne iniciuje hudobníkov, kritikov i fanúšikov mimo hlavného prúdu domácej hudby.

Festivalové Rádio_FM

Každoročne sme počas leta prítomní na viac ako 30 festivaloch v rámci Slovenskej republiky i v zahraničí a na desiatkach klubových podujatí. Z najväčšieho slovenského festivalu Pohoda každoročne vysielame viac ako 20 hodín koncertov a diskusií a lokalizované dopravné spravodajstvo Zelená vlna z vlastného pódia Rádio (aktívna zóna)_FM.

O čom sa hovorí, témy dňa
Reflektujeme na dianie v oblasti kultúry, mapujeme udalosti s celospoločenským významom, výročia, pohľad na subkultúru a život mladých ľudí, šport, kinematografiu, video-art či vedu a techniku. Denne aj počas víkendov.
Koncerty a nová hudba
Poslucháči Rádia_FM objavili množstvo exkluzívnych koncertných záznamov. Z éteru zneli Editors, The Xx, Lilly Alen, José Gonzales, Madness, Pete Doherty, Massive Attack, Nick Cave, Fatboy Slim, Diplo či The Subways. Domáca hudba sa objavuje v programe Pohoda_FM LIVE, za účasti publika v komornom štúdiu Slovenského rozhlasu. Program Nová hudba, ktorej veríme prináša do slovenského éteru desiatky rozhovorov, publicistických príspevkov a fíčrov. Rádio_FM sa ako jediné slovenské rádio môže pochváliť významnými menami vo svojom programe z nemenej významných hudobných vydavateľstiev (Ninja Tune, Warp, Brainfeeder a pod.). Ian Brown, Yeasayer, Blockehead, Skream, Amanda Palmer, Jaga Jazzist, Jónsi, Lour Rhodes, Cypress Hill, Dan Le Sac vs. Scroobius Pip, We Have Band, Casiokids, Golden Filter, Neon Indian, Crystal Fighters, Parker či Eskmo.

Nové médiá a sociálne siete
Rádio_FM má na Slovensku prvenstvo medzi rádiami v zavádzaní mobilných aplikácií a tzv. widgetov. Aplikáciu pre telefón Apple iPhone nainštalovalo v roku 2010 približne 45 000 užívateľov. Widgets (rozšírenia a doplnky) do internetových prehliadačov Firefox, Chrome a Opera, ktoré umožňujú počúvať stream alebo vyhľadávať informácie o práve hranej hudbe, bolo nainštalovaných viac ako 30 000. Pohyb poslucháčov na sociálnych sieťach Facebook a Twitter je pre nás zdrojom inšpirácie.