Program Dvojky v jednotlivých úsekoch dňa oslovuje záujmové skupiny, vrátane divákov regionálneho a národnostného vysielania, prináša informácie, obohatenie poznania v rôznych oblastiach života, duchovné hodnoty, národné a kultúrne dedičstvo, vzdelávanie, ale aj kultivovanú zábavu a oddych. Vo večernom čase je program Dvojky orientovaný na náročnejšieho diváka, ktorý oceňuje vo vysielaní kvalitný dokument, filmy s „artovým“ zameraním, relácie s hlbším posolstvom, približujúce osudy rodín i príbehy osobností. Zároveň je v neskoršom večere priestor aj na diskusie o témach rezonujúcich v spoločnosti.
Živé vysielanie
Live:2  
   
TV program
Dvojka
   

Osobitným poslaním Dvojky je podpora domácej dokumentárnej tvorby. Dramatika vo vysielaní Dvojky je reprezentovaná – záznamami divadelných predstavení a výberom z bohatého archívu pôvodnej televíznej tvorby STV. Svoj priestor na Dvojke majú programy s náboženským obsahom a prenosy z bohoslužieb.

Dvojka sa orientuje na rôzne hudobné žánre – od folklóru folku, country, súčasnej alternatívnej hudby cez džez, ku klasickej hudbe, operete i opere.

Vo väčšej miere program Dvojky oslovuje aj mužského diváka. Športové prenosy z domácich i medzinárodných podujatí majú svoje miesto v štruktúre Dvojky.