Podľa výsledkov poslednej vlny MML prieskumu (2. a 3. kvartál 2022) počúvanosti rozhlasových staníc je Rádio Slovensko najpočúvanejšou rozhlasovou stanicou počas pracovných dní v rannom a dopoludňajšom časovom slote (4.30-6.00 h, 6.00 – 9.00 h, 9.00 -12.00 h). Z úspechov počúvanosti sa teší aj Rádio Regina Stred, ktoré je tretím najpočúvanejším rádiom na strednom Slovensku.

Bratislava, 21. december 2022


V uvedených časoch si poslucháči obľúbili relácie Budíček Rádia Slovensko s Ivanou Ilgovou a Ďurom Šimkom, Dobré ráno, Slovensko! s Petrou Bernasovskou a Richardom Dedekom, ako aj Predpoludnie v Rádiu Slovensko s Barbarou Štubňovou.

„Je pre nás potešujúce opäť byť lídrom v rozhlasovom prime-time. Prvenstvo je zásluhou nastaveného systému vysielania, tvoreného sofistikovanými podkladmi a vytrvalej tvrdej práce mojich kolegov. Inšpiráciu a nastavovanie programu by sme aj naďalej chceli tvoriť podobne, ako v rádiách ČRo Rádiožurnál, BBC 2 či Ö3. Vieme, že boj o poslucháča je trvalý a náročný, Rádio Slovensko čakajú ďalšie výzvy. My veríme, že verejnoprávny poslucháč si zaslúži to najkvalitnejšie v každom vysielacom čase a že sa nám úspešný výsledok podarí udržať a zveľadiť,“ povedal intendant Rádia Slovensko Milan Urbaník.

Z úspechu počúvanosti sa teší aj Rádio Regina Stred, ktoré je opäť na treťom mieste v počúvanosti rozhlasových staníc na strednom Slovensku. Vyplýva to z prieskumu RADIOPROJEKT 2022 9. - 11.etapa (15.8.2022 - 6.11.2022).

„Považujem to za výsledok kontinuálnej a dôslednej práce, ktorá trvala niekoľko rokov a dnes táto snaha prináša pre nás historicky najlepšie výsledky. Dostavili sa po aplikovaní mnohých zmien v programe, zdynamizovaní obsahu, úprave hudobného formátu a celkovej marketingovej stratégie v éteri i v segmente nových médií. Teší ma, že je dnes z Rádia Regina na strednom Slovensku etablovaná značka moderného, dôveryhodného a zároveň príjemného spoločníka,“ uviedol riaditeľ Štúdia RTVS Banská Bystrica Miroslav Debnár.