RTVS prináša novú mobilnú aplikáciu v modernom dizajne

RTVS prichádza s novou mobilnou aplikáciou. Diváci si v nej televízne i rozhlasové vysielanie môžu odteraz pustiť aj prostredníctvom mobilu či tabletu. Novinka so sebou prináša množstvo výhod a nahrádza v minulosti používanú aplikáciu iRadio RTVS. V novej aplikácii nájdu užívatelia okrem rozhlasovej už aj televíznu časť, archív, podcasty a nové funkcie s moderným dizajnom.

Bratislava, 9. december 2021

Nová mobilná aplikácia RTVS umožňuje užívateľom sledovať a počúvať naživo všetky televízne a rozhlasové okruhy RTVS, vyberať si z bohatej ponuky podcastov alebo využiť možnosť sledovania archívu s pestrou televíznou a rozhlasovou programovou ponukou. Prostredníctvom prehľadného menu stačí užívateľovi len pár klikov na to, aby sa dostal k obľúbenému programu.

Sledovať televíziu či počúvať rozhlas naživo je v novej aplikácii omnoho ľahšie vďaka jednoduchému prepínaniu medzi televíznymi stanicami a rozhlasovými okruhmi. Aplikácia tiež poskytne užívateľovi funkciu odloženého sledovania s možnosťou sa k vybranej relácii vrátiť kedykoľvek neskôr. „Vďaka novej aplikácii RTVS chceme našim divákom a poslucháčom ponúknuť rýchly prístup k vysielaniu televízie a rozhlasu. Svoj obľúbený program tak môžu na užívatelia sledovať a počúvať kedykoľvek priamo v mobile. Verím, že aplikácia RTVS zjednoduší prístup nielen k živému vysielaniu, ale aj bohatému archívu s rozsiahlym výberom autorskej tvorby,“ povedal riaditeľ sekcie nových médií RTVS Dušan Jančovič.

„Som rád, že sa RTVS modernizuje vo viacerých smeroch. Z novej aplikácie sa obzvlášť teším a verím, že si nájde množstvo užívateľov, ktorí budú kvalitný obsah, ktorým RTVS disponuje, s obľubou sledovať a počúvať nielen v televízii a rozhlase, ale po novom aj vo svojich mobiloch a tabletoch,“ povedal generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Mobilná aplikácia RTVS, ktorá prináša unikátny obsah zadarmo a bez reklamy, je už k dispozícii na stiahnutie v operačných systémoch iOS a Android.


RTVS začiatkom roka 2021 priniesla aktualizáciu obľúbenej spravodajskej aplikácie Správy RTVS, so snahou čo najviac uspokojiť neustále narastajúci počet návštevníkov, ktorí spravodajský web RTVS navštevujú prostredníctvom mobilných zariadení.