Obľúbená ranná rozhlasová relácia Dobré ráno, Slovensko je v tomto týždni v súvislosti s Medzinárodným dňom žien venovaná práve ženám. Medzi hosťami privítajú v tomto týždni moderátori Petra Bernasovská a Richard Dedek v rozhlasovom vysielaní Rádia Slovensko aj prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, ktorá sa poslucháčom prihovorí už vo štvrtok medzi 8.00 a 9.00 h.

Bratislava 10. marec 2021


Tematické vysielanie relácie Dobré ráno, Slovensko začalo už v pondelok, kedy poslucháčkam naživo zahral líder kapely Desmod Mário Kuly Kollár. V utorok ráno privítali moderátori v éteri Rádia Slovensko spisovateľku Andreu Coddington. V stredu sa poslucháči dozvedeli zaujímavé informácie od výnimočnej hostky, úspešnej slovenskej astrobiologičky Michaely Musilovej, ktorá sa do vysielania pripojila z amerického Havaja, kde momentálne pôsobí ako riaditeľka stanice HI-SEAS. Tá sa zameriava najmä na simulované misie na Mesiac a Mars v spolupráci s NASA a Európskou vesmírnou agentúrou.

Vo štvrtok sa poslucháči môžu tešiť na výnimočnú hostku. Petra Bernasovská a Richard Dedek sa totiž budú zhovárať s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou. Tá porozpráva nielen o práci hlavy štátu, ale priblíži ako vyzerajú jej rána a ženám odovzdá dôležitý odkaz. Aký je odkaz prezidentky SR slovenským ženám sa poslucháči dozvedia už vo štvrtok ráno medzi 8.00 a 9.00 na vlnách Rádia Slovensko.

Tematické vysielanie venované ženám bude pokračovať aj v piatkovom Dobrom ráne, Slovensko, do ktorého zavíta obľúbená herečka Petra Polnišová.