Prvá séria úspešného televízneho seriálu RTVS, Českej televízie a spoločnosti Trigon Production Kriminálka Staré Mesto včera zaznamenala obrovský úspech. Na medzinárodnom festivale BMECTE – SPOLU, ktorý sa od 5. do 11. septembra koná v meste Jalta na Kryme, premenila obe nominácie na ceny. Ceny sa odovzdávali 10. septembra v paláci Livadijskij, ktorý je známy aj ako miesto konania historicky významnej Jaltskej konferencie.

Slovenská herečka Zuzana Fialová získala cenu v kategórii Televízne hrané filmy za herecký výkon v česko-slovenskom seriáli Kriminálka Staré Mesto. „Nadviazala som na festivale veľa priateľských kontaktov. Široká a otvorená ruská duša sa nezmenila a kultúrne hodnoty ostali, spoznala som krásne prostredie Krymu, historické miesta i prírodu,“ povedala čerstvá laureátka ceny Najlepšia herečka televíznych hraných filmov, ktorá si cenu prevzala priamo v dejisku festivalu. Okrem Zuzany Fialovej boli na hlavnú
cenu v príslušnej kategórii nominované ďalšie štyri herečky z Ruskej federácie a Ukrajiny.

Veľkú radosť tiež má hlavný producent Kriminálky Patrik Pašš, ktorý získal cenu v kategórii Producent seriálu. „Všetky ocenenia ma veľmi potešili, o to viac, že sme ich získali v kolíske ruského filmu, ktorou Jalta nesporne je. Keďže som sa filmový a televízny strih učil na tvorbe velikánov, ako napríklad Sergej Ejzenštejn, ceny patria tak trochu pomyselne aj im,“ povedal Patrik Pašš.

„Nesmierne nás tešia tieto úspechy, keďže je to náš spoločný projekt. Túto jeseň pokračujeme druhou sériou Kriminálky Staré Mesto a máme s ňou minimálne rovnaké ambície, ako pri úspešnej prvej sérii,“ dodal Václav Mika, generálny riaditeľ RTVS.