V komunitnej záhrade RTVS POD PYRAMÍDOU štartuje túto nedeľu Letné kino. Uvádzať bude kvalitné filmové tituly priamo na terase budovy Slovenského rozhlasu. Jedinečnú atmosféru tohto priestoru oživí aj celodenné živé vysielanie rádií RTVS, Letná Demovnica_FM live a Polemic.

Nadchádzajúca nedeľa 19. júla 2015 bude pre RTVS premiérovou. Návštevníci záhrady POD PYRAMÍDOU si budú môcť zadarmo vychutnať jedinečné filmové tituly priamo vonku, na terase budovy Slovenského rozhlasu na Mýtnej ulici v Bratislave. Tvorcovia relácie Rádia Slovensko V kine s Petrom Konečným zobrali dramaturgiu Letného kina do svojich rúk a vytvorili program na mesiace júl, august a september. Pôjde o tituly distribučných spoločností Film Europe Media Company a  Asociácie slovenských filmových klubov.

„Napriek tomu, že film je predovšetkým doménou televízie, chceme aj do priestorov rozhlasu aspoň „symbolicky“ priniesť tento druh umenia. Naším cieľom v tejto sezóne nie je prísť s kasovými trhákmi, ale návštevníkom našich terás sprostredkovať stretnutie s európskym filmom, ktorému bežné komerčné kiná nevenujú až toľko pozornosti,“ povedal Vincent Štofaník, riaditeľ Sekcie programových služieb rozhlasovej časti RTVS.

Pôjde o festivalové európske snímky uvedené a často aj ocenené na najväčších svetových podujatiach ako Cannes, Benátky, Berlín či Atény. Filmy budú uvedené s  českými alebo slovenskými prekladovými titulkami. Peter Konečný, dramaturg Letného kina POD PYRAMÍDOU: „Do priestoru POD PYRAMÍDOU chceme priniesť kvalitné festivalové tituly, ktoré naše kiná hrali vo veľmi obmedzenej podobe. Diváci sa až tak často nestretávajú s modernou ´artovou´ kinematografiu, preto robíme prehľad titulov formujúcich umelecký filmový svet v zahraničí -  akýsi malý filmový festival POD PYRAMÍDOU.“ Viac európskej tvorby RTVS prinesie aj v Letnom kine na Dvojke.

Leto v komunitnej záhrade, ktorú udržiava a prevádzkuje OZ Jedlé mesto, však prinesie oveľa viac. Dňa 22. júla 2015 sa terasa premení na improvizované štúdio, odkiaľ budú celý deň naživo vysielať Rádio Slovensko, Rádio Regina, Rádio Devín a Rádio_FM. Súčasťou cyklu koncertov slovenskej hudby Naša hudba naživo bude 23. júla 2015 koncert skupiny Polemic. Kultúrne leto POD PYRAMÍDOU v spolupráci s BKIS, to bude aj vysielanie Letnej Demovnice FM live Rádia_FM, ktorá bude hľadať nových, doteraz neobjavených hudobníkov a kapely v tomto neobyčajnom priestore. Vstup na všetky podujatia POD PYRAMÍDOU je voľný.

Program Letného kina nájdete na stránke:

https://www.rtvs.sk/televizia/clanky/84740/letne-kino-pod-pyramidou

https://www.facebook.com/podPyramidou

Pridajte sa k návštevníkom Letného kina POD PYRAMÍDOU na Facebooku a pozvite svojich priateľov https://www.facebook.com/events/522621521221072/


Letné kino POD PYRAMÍDOU - program (PDF, 186kB)

POD PYRAMÍDOU - program: júl 2015 (PDF, 455kB)