Divácky obľúbená súťažná šou Milujem Slovensko sa v piatok večer stala najsledovanejším nespravodajským programom dňa v hlavnom vysielacom čase. Zábavné formáty Záhady tela a Neskoro večer opäť potvrdili svoju stabilnú pozíciu počas sobotňajšieho večera a naďalej sa tešia veľkej diváckej priazni. Programy sa stali najsledovanejšími nespravodajskými programami dňa. Sledovanosť seriálovej novinky Toni – pôrodný asistent naďalej kontinuálne stúpa. V nedeľu večer si seriál pozrelo takmer 300 000 divákov a stal sa najsledovanejším nespravodajským programom dňa v prime-time.

Bratislava, 3. jún 2024


V piatok večer si obľúbenú súťažnú šou Milujem Slovensko pozrelo na Jednotke 293.000 divákov pri trhovom podiele 16,9 % v cieľovej skupine 12+ a stala sa najsledovanejším nespravodajským programom dňa v hlavnom vysielacom čase. Diváci následne sledovali aj cestopisnú reláciu Cestou necestou, ktorú videlo 212.000 divákov pri trhovom podiele 14,3 % v univerzálnej cieľovej skupine.

Zábavné formáty RTVS si počas sobotňajšieho večera opätovne udržali svoju stabilnú pozíciu v rebríčku sledovanosti. Premiérovú epizódu súťažno-zábavnej šou Záhady tela si nenechalo ujsť 339.000 divákov pri trhovom podiele 20,6 % v cieľovej skupine 12+. Relácia sa stala celkovo najsledovanejším nespravodajským programom dňa. Diváckemu záujmu sa následne tešila aj talkšou Petra Marcina Neskoro večer, ktorú si pozrelo 294.000 divákov pri trhovom podiele 19 % v univerzálnej cieľovej skupine. Umiestnila sa hneď na druhej priečke v sledovanosti nespravodajských programov počas soboty.

V nedeľu večer prilákal divákov k televíznym obrazovkám ďalší diel nemeckého seriálu Toni – pôrodný asistent. Seriál si aj naďalej získava srdcia divákov a jeho sledovanosť kontinuálne stúpa. Premiérovú epizódu sledovalo 290.000 divákov pri trhovom podiele 16,1 % v univerzálnej cieľovej skupine. Seriál sa stal najsledovanejším nespravodajským programom dňa v prime-time.

Nedeľné poobedie patrilo politickej diskusnej relácii O 5 minút 12, ktorú si na Jednotke a RTVS :24 pozrelo spolu 381.000 divákov a stala sa tak celkovo najsledovanejšou nedeľnou politickou diskusnou reláciou. Na Jednotke si ju nenechalo ujsť 315.000 divákov pri trhovom podiele 27 % v cieľovej skupine 12+. Na spravodajskom okruhu :24 sledovalo reláciu ďalších 66.000 divákov pri trhovom podiele 5,7 % v univerzálnej cieľovej skupine. Nasledovala publicistická relácia Občan za dverami s Patrikom Hermanom, ktorú videlo 262.000 divákov pri trhovom podiele 23,9 % v cieľovej skupine 12+.

Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA