Zábavné formáty RTVS prilákali aj napriek prebiehajúcim Majstrovstvám sveta v hokeji k televíznym obrazovkám svojich pravidelných diváckych fanúšikov. Obľúbená šou Milujem Slovensko sa v piatok večer stala najsledovanejším nespravodajským programom dňa v hlavnom vysielacom čase. Počas sobotňajšieho večera si celkové prvenstvo pripísala súťažno-zábavná šou Záhady tela, ktorá bola absolútne najsledovanejším programom dňa. V nedeľu večer Dvojka priniesla divákom výnimočný koncert Jeana-Michela Jarra s názvom Most z budúcnosti, ktorý si mohli vychutnať v priamom prenose na pozadí kulisy Mostu SNP, Dunaja a Starého mesta.

Bratislava, 13. máj 2024


Aj uplynulý piatok si diváci nenechali ujsť premiérovú epizódu 14. série obľúbenej súťažnej šou Milujem Slovensko, ktorú si na Jednotke pozrelo 313.000 divákov pri trhovom podiele 18 % v cieľovej skupine 12+. Relácia sa tak stala najsledovanejším nespravodajským programom dňa v hlavnom vysielacom čase.

RTVS jednoznačne obsadila čelo rebríčka sledovanosti počas sobotňajšieho večera. Súťažno-zábavnú šou Záhady tela sledovalo na Jednotke 361.000 divákov pri trhovom podiele 20,9 % v univerzálnej cieľovej skupine a stala sa celkovo najsledovanejším programom dňa. Nasledovala Citrónshow, v ktorej divákov zákulisím Majstrovstiev sveta v hokeji z Ostravy sprevádzala legenda slovenského hokeja Richard Lintner spolu s moderátorkou Jankou Slačkovou. Pravú hokejovú atmosféru si spolu s nimi vychutnalo 150 000 divákov pri trhovom podiele 9,6 % v cieľovej skupine 12+.

V nedeľu večer Dvojka priniesla divákom priamy prenos z výnimočného koncertu Jeana-Michela Jarra s názvom Most z budúcnosti. Legendárny priekopník elektronickej hudby uchvátil publikum nezabudnuteľnou hudobno-vizuálnou šou na pozadí kulisy Mostu SNP, Dunaja a Starého mesta. Na pódiu sa k nemu, ako špeciálny hosť, pripojil aj Brian May, svetoznámy gitarista skupiny Queen. Tento exkluzívny koncert, ktorý sa konal v rámci festivalu Starmus VI, prilákal k obrazovkám Dvojky neuveriteľných 186.000 divákov pri trhovom podiele 11,2 % v univerzálnej cieľovej skupine, pričom minimálne na tri minúty si šou zaplo až 475.000 divákov (AvRch v CS 12+).

V nedeľu poobede diváci sledovali aj politickú diskusnú reláciu O 5 minút 12, ktorú si na Jednotke a RTVS :24 pozrelo spolu 258.000 divákov a stala sa tak celkovo najsledovanejšou nedeľnou politickou diskusnou reláciou. Na Jednotke si ju nenechalo ujsť 216.000 divákov pri trhovom podiele 15,4 % v cieľovej skupine 12+. Na spravodajskom okruhu :24 videlo reláciu ďalších 42.000 divákov pri trhovom podiele 3 % v univerzálnej cieľovej skupine.