Počas piatkového večera mohli diváci Jednotky sledovať priamy prenos zo slávnostného odovzdávania Národných filmových cien Slnko v sieti. RTVS sa ako najväčší filmový koproducent tešila veľkému množstvu nominácií, mala zastúpenie v každej zo súťažných kategórií a odniesla si celkovo neuveriteľných 17 ocenení, ako aj Divácku cenu Slnko v sieti za film Invalid. Sobotný večer na Jednotke patril overeným formátom. Súťažno-zábavnú šou Záhady tela si pozrelo viac ako 400 000 divákov a bola celkovo najsledovanejším programom dňa. Diváckemu záujmu sa následne tešila aj talkšou Petra Marcina Neskoro večer.

Bratislava, 29. apríl 2024


V piatok večer Jednotka priniesla divákom priamy prenos zo slávnostného odovzdávania Národných filmových cien Slnko v sieti. Galavečer vysielaný z veľkej koncertnej sály Slovenského rozhlasu si nenechalo ujsť 203.000 divákov pri trhovom podiele 13,4 % v univerzálnej cieľovej skupine. RTVS sa ako najväčší filmový koproducent tešila veľkému množstvu nominácií, mala zastúpenie v každej zo súťažných kategórií a odniesla si celkovo neuveriteľných 17 ocenení. V kategórii Najlepší hraný film zvíťazila čierna komédia Invalid od režiséra Jonáša Karáska, ktorá nazbierala spolu 7 ocenení a získala aj Divácku cenu Slnko v sieti.

RTVS výrazne bodovala u divákov počas sobotného večera. Oba jej programy na Jednotke v hlavnom vysielacom čase dosiahli vynikajúce výsledky sledovanosti. Premiérovú epizódu súťažno-zábavnej šou Záhady tela sledovalo na Jednotke 409.000 divákov pri trhovom podiele 23,1 % v univerzálnej cieľovej skupine a stala sa celkovo najsledovanejším programom dňa. Diváckemu záujmu sa následne tešila aj talkšou Petra Marcina Neskoro večer, ktorú si pozrelo 345.000 divákov pri trhovom podiele 22 % v cieľovej skupine 12+. Umiestnila sa hneď na druhej priečke v sledovanosti nespravodajských programov počas soboty.

Diváckemu záujmu sa v nedeľu tešila politická diskusná relácia O 5 minút 12, ktorú si na Jednotke a RTVS :24 pozrelo spolu 372.000 divákov a stala sa tak celkovo najsledovanejšou nedeľnou politickou diskusnou reláciou. Na Jednotke si ju nenechalo ujsť 307.000 divákov pri trhovom podiele 29,8 % v cieľovej skupine 12+. Na spravodajskom okruhu :24 sledovalo reláciu ďalších 65.000 divákov pri trhovom podiele 6,3 % v univerzálnej cieľovej skupine. Nasledovala publicistická relácia Občan za dverami s Patrikom Hermanom, ktorú videlo 185.000 divákov pri trhovom podiele 17 % v cieľovej skupine 12+.

Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA