RTVS reaguje na vyjadrenia ministra pôdohospodárstva SR Richarda Takáča k odvysielaným ilustračným záberom v súvislosti s protestom farmárov vo februári 2024, ku ktorým sa dnes vrátil po rokovaní vlády. Podľa neho RTVS celý deň vo svojom vysielaní používala archívne zábery ulíc plných traktorov, ktoré pochádzali z roku 2018 a neupozornila na to.

RTVS sa k celej situácii vyjadrila už vo februári tohto roku. Nie je pravdou, že RTVS vo svojich príspevkoch celý deň vysielala neaktuálne archívne zábery.

19. februára RTVS vysielala informácie o protestoch farmárov na spravodajskom kanáli RTVS :24 počas celého dňa od 9:00 do 19:00, pričom bolo odvysielaných 9 živých vstupov a viacero zostrihov. Pri všetkých boli použité aktuálne zábery z toho dňa.

Iba v relácii RTVS Aktuálne :24 bol o cca 11:07 h naživo vysielaný telefonát redaktorky Jany Obrancovej o protestoch farmárov v Leviciach. Tento telefonát bol omylom pokrytý archívnymi obrázkami v približnej dĺžke 66 sekúnd, pričom RTVS neuviedla v titulku, že ide iba o ilustračné zábery. Za chybu vo vysielaní sa RTVS ospravedlnila a zároveň odmietla, že išlo o zámernú manipuláciu verejnej mienky.