Programová ponuka nespravodajských programov RTVS sa od piatka do nedele v prime-time dlhodobo teší výraznej diváckej priazni. Šou Milujem Slovensko sa počas uplynulého piatku stala najsledovanejším nespravodajským programom dňa v hlavnom vysielacom čase a opätovne potvrdila svoju stabilnú pozíciu v rebríčku sledovanosti. Jednotka RTVS bodovala aj počas sobotného večera. Súťažno-zábavná šou Záhady tela a následne talkšou Petra Marcina Neskoro večer znova výrazne predbehli konkurenciu a stali sa najsledovanejšími nespravodajskými programami dňa. Vynikajúci výsledok zaznamenala aj finálová časť populárneho Duelu šampiónov, ktorú si pozrelo viac ako 430 000 divákov. Vedomostná súťaž dosahovala počas celého svojho vysielania výbornú sledovanosť a obstála aj v silnej konkurencii.

Bratislava, 22. apríl 2024


Aj uplynulý piatok si diváci nenechali ujsť premiérovú epizódu 14. série obľúbenej súťažnej šou Milujem Slovensko, ktorú si na Jednotke pozrelo 346.000 divákov pri trhovom podiele 18,5 % v cieľovej skupine 12+. Relácia sa tak stala najsledovanejším nespravodajským programom dňa v prime-time. Diváci si následne vychutnali aj premiérovú epizódu novej série cestopisnej relácie Cestou necestou, ktorú sledovalo 228.000 divákov pri trhovom podiele 14,9 % v univerzálnej cieľovej skupine. Na Dvojke dosiahla skvelý výsledok premiérová epizóda talkšou Trochu inak s Adelou, ktorú si pozrelo 85.000 divákov pri trhovom podiele 6,3 % cieľovej skupine 12+.

RTVS zaznamenala úspech aj v sobotu večer. Premiérovú epizódu súťažno-zábavnej šou Záhady tela sledovalo na Jednotke 396.000 divákov pri trhovom podiele 21 % v univerzálnej cieľovej skupine a stala sa najsledovanejším nespravodajským programom dňa. Diváckemu záujmu sa následne tešila aj talkšou Petra Marcina Neskoro večer, ktorú si pozrelo 348.000 divákov pri trhovom podiele 21 % v cieľovej skupine 12+. Umiestnila sa hneď na druhej priečke v sledovanosti nespravodajských programov počas soboty.

V nedeľu sa na Jednotke vynikajúco darilo záverečnej časti vedomostnej relácie Duel šampiónov. V prime-time si ju v premiére pozrelo až 434.000 divákov pri trhovom podiele 20,9 % v cieľovej skupine 12+. Relácia si počas celého svojho vysielania udržiavala stabilné postavenie v nedeľnom hlavnom vysielacom čase. Priazeň divákov jej aj počas poslednej epizódy vyniesla skvelé druhé miesto v celkovej sledovanosti nedeľných nespravodajských programov. Celkovo dosahovala v prime-time výborne výsledky aj napriek silnej konkurencii v tomto čase.

Diváckemu záujmu sa tešila aj politická diskusná relácia O 5 minút 12, ktorú si na Jednotke a RTVS :24 pozrelo spolu 414.000 divákov a stala sa tak celkovo najsledovanejšou nedeľnou politickou diskusnou reláciou. Na Jednotke si ju nenechalo ujsť 353.000 divákov pri trhovom podiele 29,2 % v cieľovej skupine 12+. Na spravodajskom okruhu :24 sledovalo reláciu ďalších 61.000 divákov pri trhovom podiele 5 % v univerzálnej cieľovej skupine. Nasledovala publicistická relácia Občan za dverami s Patrikom Hermanom, ktorá v silnej konkurencii dosiahla skvelú sledovanosť 249.000 divákov pri trhovom podiele 19,5 % v cieľovej skupine 12+.

Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA