Televízny program sa počas veľkonočných sviatkov niesol v duchu rozmanitosti a ponúkol divákovi obľúbené filmové a seriálové klasiky, rozprávky, zábavné šou či vedomostný kvíz. Aj v tvrdej konkurencii si Jednotka udržala od piatka až do nedele pozíciu nespravodajskej trhovej dvojky v hlavnom vysielacom čase. Najsledovanejším nespravodajským programom Jednotky sa jednoznačne stal divácky dlhodobo obľúbený Duel šampiónov, ktorý si nenechalo ujsť až 326.000 divákov pri trhovom podiele 16,2 % v univerzálnej cieľovej skupine. Divácky úspech zaznamenal aj piatkový film Naučte sa milovať, ktorý predbehol v prime-time aj konkurenčný premiérový titul.

Bratislava, 2. apríl 2024


Veľký piatok sa v hlavnom vysielacom čase niesol v znamení rodinných filmov a rozprávok. Film Naučte sa milovať si na Jednotke pozrelo 200.000 divákov pri trhovom podiele 11 % v cieľovej skupine 12+. Stal sa druhým najsledovanejším nespravodajským programom dňa v prime-time a predbehol aj konkurenčný premiérový titul.

V sobotu večer ponúkla Jednotka divákom veľkonočné špeciály svojich overených relácií. Zábavnú šou Záhady tela sledovalo aj v repríze 251.000 divákov pri trhovom podiele 14,7 % v univerzálnej cieľovej skupine. Ešte lepší výsledok dosiahla talkshow Petra Marcina Neskoro večer, ktorú si pozrelo 264.000 divákov pri trhovom podiele 18 % v cieľovej skupine 12+. V prime-time si tak Jednotka aj počas sobotného večera udržala svoje postavenie a stala sa trhovou dvojkou v nespravodajských programoch.

Nedeľný večer sa ani počas veľkonočných sviatkov nezaobišiel bez vedomostnej súťaže Duel šampiónov, ktorá opakovane potvrdzuje svoju divácku obľubu. Uplynulú nedeľu si kvíz nenechalo ujsť až 326.000 divákov pri trhovom podiele 16,2 % v univerzálnej cieľovej skupine. Relácia dosahuje dlhodobo stabilné výsledky sledovanosti a bola opätovne druhým najsledovanejším nespravodajským programom dňa v prime-time. Diváci ocenili aj poobednú filmovú ponuku. Rozprávky bratov Grimmovcov: Modrý lampáš sledovalo 164.000 divákov pri trhovom podiele 14,6 % v cieľovej skupine 12+. Svojich fanúšikov oslovila aj seriálová klasika Sissi: Osudové roky cisárovnej. Posledný diel ságy si pozrelo 160.000 divákov pri trhovom podiele 12,2 % v univerzálnej cieľovej skupine.

Na Veľkonočný pondelok prilákala Jednotka divákov k televíznym obrazovkám najmä v poobedňajších hodinách. Rozprávkový príbeh o láske Čert vie prečo sledovalo 213.000 divákov pri trhovom podiele 18,9 % v cieľovej skupine 12+. Nasledovali Rozprávky bratov Grimmovcov: Smelý krajčír so sledovanosťou na úrovni 201.000 divákov pri trhovom podiele 16,9 % v univerzálnej cieľovej skupine. Dvojka potešila svojich divákov v prime-time výnimočným koncertom s názvom Lasica píše Čekovskému. Jedinečný hudobný program priniesol posledné texty legendárneho Milana Lasicu, ktoré zhudobnil talentovaný Marián Čekovský. Večer plný nezabudnuteľných hudobných momentov si vychutnalo 91.000 divákov pri trhovom podiele 4,7 % v cieľovej skupine 12+.

Veľká noc je najvýznamnejším sviatkom kresťanského cirkevného roka a zároveň má silné prepojenie aj so slovenskými tradíciami. Jednotka divákom už tradične ponúkla viacero priamych prenosov z najdôležitejších momentov slávenia Veľkej noci, ako aj dokumentárne a dramatické programy s kresťanskou tematikou. Na Veľký piatok, ktorý je najväčším sviatkom v roku pre evanjelických veriacich, odvysielala naživo Služby božie z Poltára. Duchovný rozmer Veľkej noci umocnil tradičný priamy prenos Krížovej cesty z rímskeho Kolosea za účasti pápeža Františka, ktorý mohli diváci sledovať na Dvojke. Na Veľkonočnú nedeľu, ktorú ako najväčší sviatok slávia katolícki veriaci, priniesla divákom v priamom prenose Slávnostnú svätú omšu s pápežom Františkom z Vatikánu a následne tradičné požehnanie mestu a svetu Urbi et Orbi. Slávnosť Pánovho zmŕtvychvstania sledovalo 86.000 divákov pri trhovom podiele 9,3 % v cieľovej skupine 12+. Priamymi prenosmi z Vatikánu sprevádzal slovenských divákov Mons. Marián Gavenda.

Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA