Symfonický orchester Slovenského rozhlasu uvedie 8. marca o 19.00 h vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu 7. abonentný koncert aktuálnej sezóny. Tento veľkonočný koncert ponúkne nezabudnuteľný zážitok s Mozartovým majstrovským dielom Requiem d mol pod taktovkou renomovaného dirigenta Ondreja Lenárda. Sólistami koncertu budú výnimoční speváci: Simona Šaturová (soprán), Michaela Šebestová (mezzosoprán), Jaroslav Březina (tenor) a Peter Mikuláš (bas). Tí, v spolupráci so Slovenským filharmonickým zborom (zbormajster Jan Rozehnal), prinesú poslucháčom Rádia Devín dojemnú interpretáciu Mozartovho posledného diela.

Bratislava, 7. marca 2024

7. abonentný koncert Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu ponúkne výnimočný koncertný zážitok plný hlbokých emócií, duchovného rozjímania a oslavu hudobného génia Wolfganga Amadea Mozarta. Requiem d mol, KV 626 je nedokončenou zádušnou omšou a stále zostáva jedným z najzáhadnejších a najpôsobivejších diel klasickej hudby. Vznik tohto diela, objednaného v tajnosti grófom Franzom von Walseggom, dodáva tejto kompozícii auru tajomstva a nekonečnú fascináciu pre poslucháčov i hudobných odborníkov. Pre dokončenie diela Mozarta nahradil jeho žiak Franz Xaver Süssmayr, ktorého si majster nechal zavolať deň pred smrťou a informoval ho o svojich ďalších kompozičných zámeroch, čím zanechal nezmazateľnú stopu v hudobnej histórii.

Koncert je venovaný nielen pamiatke veľkého skladateľa, ale aj reflexii nad večnými témami života, smrti a nádeje, ktoré sú pre Veľkú noc také príznačné. Pri tejto príležitosti pozýva Symfonický orchester Slovenského rozhlasu fanúšikov klasickej hudby a všetkých poslucháčov Rádia Devín v piatok 8. marca o 19.00 h zažiť súzvuk tradície a obnovy, ktorý odznie v podaní tohto nesmrteľného diela.

Pre viac informácií o nadchádzajúcich koncertoch a aktivitách SOSR navštívte oficiálnu stránku orchestra https://sosr.rtvs.sk/.