Tretí televízny okruh RTVS odštartoval vysielanie 22. decembra 2019 a prioritne sa zameriaval na divákov v cieľovej skupine nad 60 rokov. Pravidelne na obrazovky prinášal domácu archívnu tvorbu, ale aj české seriály či nové televízne formáty. Archívny televízny okruh ukončí vysielanie v stredu 30. novembra 2022.

Bratislava, 30. november 2022


„Veľmi pekne ďakujem všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pracovali na tom, aby bola Trojka tým najlepším televíznym spoločníkom pre divákov. Osobitne ďakujem za veľkú profesionalitu a nadšenie intendantke Judite Gembickej. Odviedla naozaj bravúrnu prácu s televíznym archívom, z ktorého so svojím tímom vždy dokázala vytiahnuť tie najžiarivejšie klenoty,“ uviedol generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj.

„Uzatvárame jednu kapitolu návratov do klenotnice televíznej tvorby. Sme radi, že sme spolu s divákmi prežili tri roky v naozaj dobrej spoločnosti. Na Trojke sme priniesli to najkvalitnejšie a divácky najpríťažlivejšie, čo generácie tvorcov po sebe zanechali,” povedala intendantka Trojky Judita Gembická.

V posledný večer vysielania, v stredu 30. novembra 2022, ponúkne Trojka divákom od 20.05 h Príbehy slávnych, o 20.55 h Bakalárske návraty, o 21.40 h premiérovú časť relácie Od Silvestra do Silvestra s Mirom Nogom a Štefanom Skrúcaným a o 22.20 h záverečnú premiérovú časť relácie Klub na Trojke s Katkou Brychtovou a Marcelom Hanáčkom. O 23.05 h príde na rad televízny záznam rozhlasovej relácie Hosť Nory Gubkovej s hostkou – koučkou Ľubicou Takáčovou a o 23.30 h vysielanie ukončí hudobný recitál Evy Sepešiovej s názvom Šťastný deň.

Rozhlasové programy Hosť Nory Gubkovej a Nočná pyramída, ktoré boli v televíznej forme vyrábané do vysielania Trojky, prejdú do konca roka s premiérovými časťami vo vianočnej štruktúre na televízny okruh RTVS :24. Na okruhu :24 zostáva aj relácia Historický kalendár, ktorú vyrábala Trojka a už skôr ju vysielal aj okruh :24. Jednotka plánuje odvysielať niektoré z českých seriálov kúpených pre Trojku v letnom období. Televíznu klasiku a seriály z nášho bohatého televízneho archívu nájdu diváci v budúcnosti vo vysielaní Dvojky.