Od 7. do 12. júna sa v talianskom Ríme konali Majstrovstvá Európy v atletike, na ktorých získala slovenská bežkyňa Gabriela Gajanová striebro v behu na 800 metrov. Toto výnimočné športové podujatie pred letnou olympiádou v Paríži ponúkla verejnoprávna RTVS na televíznom okruhu :Šport s veľkým diváckym ohlasom. Vysielanie počas finálového dňa v stredu 12. júna si na :Športe nenechalo ujsť 90.000 divákov pri trhovom podiele 6,4 % v cieľovej skupine 12 +.

Bratislava, 14. jún 2024


RTVS odvysielala počas ME v atletike 13 priamych prenosov, celkovo 32 hodín živého vysielania. Okrem toho ponúkla divákom aj päť premiérovaných záznamov. Priamo na Olympijskom štadióne v Ríme komentoval šampionát Alfons Juck a komentovania chodeckých a polmaratónskych súťaží sa z bratislavského štúdia zhostil Pavol Gašpar. Reportážne pokrytie pre :Šport sprostredkoval priamo na mieste redaktor Ivan Janko.

Diváci si nenechali ujsť toto významné športové podujatie, krátko pred začiatkom letnej olympiády v Paríži, s účasťou slovenských reprezentantov. To potvrdila aj vysoká sledovanosť televíznych prenosov, ako aj online streamov na webe RTVS. V priemere si televízne prenosy zaplo až 547.000 ľudí v cieľovej skupine 12+.

„Veľmi ma teší, že :Šport dokáže divákom sprostredkovať unikátny športový obsah s účasťou slovenských športovcov a teší sa stále veľkému záujmu divákom. Majstrovstvá Európy v atletike sú významným olympijským predskokanom a aj slovenskí športovci na nich predviedli výnimočné výkony. Teším sa veľkému diváckemu záujmu a s celým tímom už teraz pracujeme na olympijskom vysielaní, ktoré nás čaká o necelý mesiac. Verím, že sa nám podarí vo verejnoprávnom vysielaní opäť priniesť kvalitné a profesionálne športové prenosy všetkým športovým fanúšikom,“ vyjadril sa riaditeľ Sekcie športu RTVS Ján Žgravčák.