Majstrovstvá Európy vo futbale v Nemecku patria k jedným z najväčších športových tohtoročných vrcholov, na ktoré sa tešia futbaloví nadšenci i široká verejnosť. Športová redakcia Slovenského rozhlasu ponúkne poslucháčom okrem priamych prenosov, živých vstupov aj bohaté a pestré informácie priamo z dejiska šampionátu.

Bratislava, 12. júna 2024


Majstrovstvá Európy vo futbale sa v Nemecku začnú v piatok 14. júna a potrvajú do nedele 14. júla 2024. RTVS ponúkne poslucháčom Rádia Slovensko naživo zápasy slovenskej reprezentácie, ale aj množstvo zaujímavých informácií priamo z dejiska šampionátu. Všetky výstupy z majstrovstiev budú zabezpečovať komentátori Martin Kaigl, Adam Bohuš a redaktor Samuel Prekop. Vyslaní novinári Športovej redakcie Slovenského rozhlasu sa zamerajú predovšetkým na dôkladné mapovanie účinkovania slovenskej reprezentácie a aktuálne dianie okolo slovenského národného tímu.

Slovenskí reprezentanti odohrajú v skupinovej fáze tri zápasy. V pondelok 17. júna o 18.00 h to bude zápas Slovensko a Belgicko, v piatok 21. júna o 15.00 h Slovensko a Ukrajina a tretí zápas odohrajú Slováci proti Rumunom, 26. júna o 18.00 h. Všetky stretnutia slovenského tímu v skupine a v prípade postupu aj vo vyraďovacej časti, odvysiela Rádio Slovensko naživo. Nebudú chýbať ani aktuálne informácie z ďalších stretnutí základnej i vyraďovacej fázy turnaja.

Okrem reportáží a živých vstupov pripraví Športová redakcia Slovenského rozhlasu do prúdového vysielania Rádia Slovenska rozhovory, publicistické materiály, zaujímavosti a novinky nielen z tábora slovenskej reprezentácie. Informácie z Majstrovstiev Európy vo futbale bude Rádio Slovensko prinášať aj v spravodajských blokoch - Rádiožurnáloch, v krátkych správach a špecializovaných športových reláciách - Športžurnáloch. V týždni od 24. do 28. júna odvysiela Rádio Slovensko aj tematický Príbeh na týždeň, ktorý autorsky zastreší Zuzana Botíková. Deň pred začiatkom Majstrovstiev Európy vo futbale 13. júna ponúkne poslucháčom Rádio Slovensko tematicky ladenú reláciu K veci.

„Majstrovstvá Európy vo futbale sú významnou športovou udalosťou, ktorá si zaslúži našu plnú pozornosť. Veľmi sa teším, že Rádio Slovensko prinesie poslucháčom autentické zážitky priamo z miesta šampionátu a tiež verím, že rozhlasové publikum ocení nielen živé prenosy zápasov, ale aj bohaté sprievodné informácie, aktuálne analýzy a reportáže, ktoré im ponúkne náš tím komentátorov a redaktorov,“ povedal riaditeľ Slovenského rozhlasu Ľuboš Černák.

Rádio Slovensko ponúkne pri príležitosti tejto futbalovej udalosti roka svojim poslucháčom hru, v ktorej môžu získať futbalové dresy s podpismi slovenských reprezentantov a taktiež knihy s názvom - História majstrovstiev Európy vo futbale. Hra bude prebiehať v termínoch od 17. júna do 21. júna a od 24. júna do 28. júna 2024. Každý deň od pondelka do piatku majú poslucháči možnosť napísať na emailovú adresu futbal@rtvs.sk správnu odpoveď na rannú otázku a jeden z poslucháčov získa knihu História majstrovstiev Európy vo futbale z Rádia Slovensko. Zo všetkých odpovedí bude na konci týždňa v piatok odmenený jeden poslucháč, ktorý získa futbalový dres s podpismi slovenských reprezentantov. V piatok tak Rádio Slovensko odmení celkovo dvoch výhercov.

RTVS bude od 14. júna zverejňovať všetky dôležité aktuality, program zápasov, štatistiky, výsledky šampionátu, vrátane informácií z histórie Majstrovstiev Európy vo futbale aj v online prostredí na webovej stránke futbal.rtvs.sk.