RTVS ponúka študentom stredných a vysokých škôl možnosť aplikovať svoje nadobudnuté teoretické poznatky do praxe, a tak sa aktívne zapojiť do pracovného procesu, či už v rámci televízneho alebo rozhlasového vysielania.

Stáže sú krátkodobé alebo dlhodobé, realizované priamo na útvaroch RTVS, kde pod mentorským vedením stážisti pracujú na svojom konkrétnom projekte alebo vykonávajú konkrétnu pracovnú činnosť.

O študentskú stáž sa môže uchádzať študent:

- predložením svojho konkrétneho projektu (študentskú prácu – ročníkovú, bakalársku, diplomovú, rigoróznu) , ktorý by chcel v podmienkach RTVS realizovať
- alebo prihlásením sa na konkrétnu uverejnenú študentskú stáž alebo projekt.

Študentská stáž je neplatená (v prípade, ak nie je uvedené inak) a stážista môže odpracovať max. 20 hodín týždenne.Študentské stáže pre študentov SŠ – miesto výkonu práce Bratislava

- Výroba – Stavbár
- Výroba – Stolár
- Výroba – Čalúnnik
- Výroba – Rekvizitár
- Výroba – Maskér
- Výroba – Kostymér


Študentské stáže pre študentov VŠ – miesto výkonu práce Košice

- momentálne žiadna stáž

V prípade záujmu nám pošli motivačný list a CV s uvedením dôvodu, prečo máš záujem zúčastniť sa stáže a prečo by si mal práve TY stáž v RTVS získať, na kariera@rtvs.sk .


Študentská stáž je výborný spôsob, ako sa po skončení školy uchádzať o zamestnanie v RTVS alebo spoluprácu s RTVS. Tešíme sa na Teba!