Historicky po prvýkrát RTVS prinesie pred komunálnymi voľbami viac ako 70 diskusií. Zo všetkých regiónov Slovenska prinesie aj najrozsiahlejšie spravodajstvo v rozhlase aj v televízii.

 

RTVS venuje významnú pozornosť ďalšej dôležitej udalosti roka 2014 – komunálnym voľbám. Téma blízka každému občanovi bude túto jeseň rezonovať v televíznom aj rozhlasovom vysielaní RTVS. Okrem diskusií so samotnými kandidátmi na primátorov okresných a krajských miest, ktoré bude RTVS vysielať naživo, pripravuje aj informačný servis pre divákov a poslucháčov v podobe Rád voličom, ktoré mali pozitívne ohlasy pri zaradení do vysielania rozhlasu pred prezidentskými voľbami, či voľbami do Európskeho parlamentu. „Médiá verejnej služby budú verejnosť podrobne informovať o kandidátoch o ich programoch, voliči totiž 15. novembra rozhodnú o svojom najbližšom okolí, svojich zástupcoch v mestách a obciach, kde žijú. Práve preto prinesieme historicky najviac diskusií doposiaľ (viac ako 70) z troch štúdií RTVS vKošiciach, Bratislave a Banskej Bystrici. Chceme sa zamerať aj na servis pre občanov voličov," povedal Lukáš Diko, riaditeľ Sekcie spravodajstva, športu a publicistiky RTVS.

 

Vysielanie ku Komunálnym voľbám odštartuje už najbližšiu nedeľu, a to 19. 10. 2014 o 17.15 mimoriadnom vydaní relácie Klub komunálnej politiky- Komunálne voľby 2014 naživo na Rádiu Regina Banská Bystrica. V štúdiách v Banskej Bystrici, Bratislave a Košiciach privítame kandidátov na primátorov okresných miest. Osvedčená synergia rozhlasového a televízneho vysielania opäť odštartuje 31. 10. 2014 moderovanými diskusiami s kandidátmi na primátorov krajských miest pod vedením Martina Strižinca súčasne vo vysielaní Rádia Regina a Dvojky o 21.00.


Komunálne voľby 2014 - rozpis diskusií (PDF, 20kB)