v nedeľu 15. januára odštartuje na obrazovkách RTVS svetoznáma kuchárska šou, v ktorej si dva páry pod vedením michelinského šéfkuchára Petra Duranského zmerajú svoje sily v príprave chutných jedál. Kuchársku novinku budú môcť diváci sledovať každú nedeľu o 18.20 h na Jednotke. Šefkuchárskou hviezdou novej šou bude Peter Duranský, ktorý je prvým Slovákom, ktorý získal Michelinskú hviezdu a patrí medzi najúspešnejších Slovákov vo svete gastronómie.

Bratislava, 13. január 2023

Nová súťažná kuchárska relácia RTVS Pravidlá mojej ženy vychádza zo svetoznámej šou, v ktorej si dva páry pod vedením skúseného šéfkuchára zmerajú svoje sily v príprave chutných jedál. Súťaž sa skladá z dvoch kôl.

V 1. kole je úlohou žien z každého súťažiaceho páru navariť zadané jedlo pod vedením šéfkuchára. Muži zo súťažných párov nemajú žiadne informácie o pripravovaných jedlách. Po ukončení varenia so zaviazanými očami ochutnávajú pripravené jedlá a výlučne podľa chuti udeľujú body.

V 2. kole šéfkuchár odhalí súťažný recept, ktorý majú pripraviť muži zo súťažných párov a ženám z každého súťažného páru odovzdá v obálke postup jeho prípravy. Ženy následne navigujú mužov pri príprave určeného jedla prostredníctvom dorozumievacieho zariadenia a obrazovky. Po 2. kole ženy so zaviazanými očami ochutnávajú jedlá, ktoré uvarili muži a výlučne podľa chuti udeľujú pripraveným jedlám body.

Jedlá ochutnáva aj šéfkuchár a podľa svojho uváženia udeľuje body pre jednotlivé súťažné páry, ktorými ohodnotí prípravu jedál ženami oboch súťažných párov v 1.kole, jedlá pripravené mužmi v 2.kole a celkovú spoluprácu každého zo súťažných párov počas celej súťaže. Súťaž vyhráva ten súťažný pár, ktorý dosiahne v celkovom hodnotení vyšší počet bodov. Tento pár získava cenu v súťaži a postup do ďalšej relácie, v ktorej si bude súťažiť s ďalším súťažným párom.

„Je to pre mňa niečo nové, keďže ide o úplne odlišnú formu varenia, na akú som zvyknutý. Samozrejme, teším sa a dúfam, že odovzdám súťažiacim niečo z toho, čo som sa sám naučil, kus seba a možno to zmení ich pohľad na prípravu jedál a varenie celkovo. Moderátorská pozícia bude pre mňa niečo úplne nové a mám voči tomu samozrejme rešpekt, ale beriem to ako novú výzvu v mojej kariére a pevne verím, že diváci sa môžu tešiť na veľmi chutné recepty, ktoré si budú môcť pripraviť doma,“ vyjadril sa šéfkuchár Peter Duranský .

Zapojte sa aj vy!

Ak ste odvážny pár a funguje vám to spoločne aj v kuchyni, príďte predviesť svoje kuchárske umenie do novej šou a zabojujte o hlavnú výhru. Už teraz sa môžete prihlásiť cez jednoduchý webový dotazník na stránkach RTVS - www.rtvs.sk/pravidlamojejzeny.

Šou Pravidlá mojej ženy budú môcť diváci sledovať od 15. januára každú nedeľu o 18.20 h na Jednotke.