Už 13. mája vypukne hokejový ošiaľ a RTVS ponúkne počas MS v hokeji divákom a poslucháčom nielen jedinečnú atmosféru z fínskych štadiónov, ale aj bohatý sprievodný program, vrátane osláv 20. výročia zisku historického majstrovského titulu slovenskej hokejovej reprezentácie na MS vo Švédsku.

Bratislava, 9. máj 2022

Okrem priamych prenosov hokejových zápasov a štúdií budú neoddeliteľnou súčasťou vysielania MS v ľadovom hokeji aj sprievodné relácie, ktorých RTVS v tomto roku pripravila hneď niekoľko.

„Veľkú časť vysielania vraciame na štadióny. Priamo vo Fínsku sme pripravili naše vlastné exkluzívne prostredia a zmenou prešlo aj bratislavské štúdio. Nové hokejové štúdio bude priamo prepojené so scénou Citronády a úplne prvý raz budeme pri vybraných zápasoch vysielať aj s divákmi,“ predstavuje najväčšiu inováciu riaditeľ sekcie športu RTVS Matej Hajko.

Práve vytvorenie nového vysielacieho štúdia pre viacero formátov prinesie na obrazovky jedinečný hokejový zážitok. Divácka kulisa, ktorá bola výsadou Citronády, oživí aj vysielanie hokejových štúdií s moderátorkou Oľgou Konečnou a Borisom Valábikom. Prepojením dvoch relácií jednou scénou budú vznikať aj zaujímavé interakcie medzi moderátormi a hosťami oboch relácií.

„To, že sa budú štúdiá počas zápasov a Citronáda vysielať z obrovského spojeného priestoru bude pre diváka spektakulárne. Takéto prepojenie ponúkne situácie, ktoré podľa mňa v žiadnej inej európskej televízii počas MS nebudú môcť diváci zažiť. Tento krok, ktorý sme spoločne s RTVS dokázali spraviť, bude verím aj do budúcnosti prelomový,“ neskrýva nadšenie moderátor Citronády Richard Lintner.

Citronáda sa bude aj počas MS v hokeji na dennej báze vysielať zásadne naživo, vďaka čomu ponúkne divákom okrem zábavných tém aj aktuálne zaujímavosti dňa. Pozvanie do premiérových epizód prijali okrem veľkých športových osobností ako Triple gold club member Jiřího Šlégra a futbalových legiend Martina Škrtela či Milana Škriniara aj umelecké osobnosti ako Kristína Svarinská, Nela Pocisková či Majk Spirit a samozrejme nemôžu chýbať ani „zlatí chlapci” z Göteborgu a mnohé ďalšie mimoriadne osobnosti.

Počas blížiacich sa MS v hokeji prinesie Citronáda na obrazovky aj niekoľko noviniek. Okrem monitorovania diania na MS sa relácia bude venovať aj 20. výročiu historického hokejového zlata z Göteborgu.

„Vycestovali sme s Ľubom Višňovským priamo do Göteborgu a Karlstadu, kde sme natočili 15 krátkych autentických epizód z miest ako bola kabína na štadióne Scandinavium, hotel Gothia Towers, kde sme kedysi bývali, či priamo z ľadových plôch a striedačiek oboch štadiónov, kde sme pred 20 rokmi vybojovali o zlaté medaily. Som si istý, že diváci sa dozvedia zaujímavosti, o ktorých doteraz netušili,“ priblížil Richard Lintner.

Hneď po Citronáde dostane priestor obľúbený základný spravodajský sumár dňa MS v kocke. Divákom ponúkne 30 minútový zostrih všetkých zápasov s originálnym komentárom a dozvedia sa všetky podstatné informácie z daného hracieho dňa.

Novinkou bude Fínsky denník, v ktorom postupne každý člen štábu RTVS v Helsinkách ponúkne svoj pohľad na šampionát, mesto samotné, či fenomény Fínska ľahkým, fejtónovým perom a standupovou formou. Vysielať sa bude v prestávkach prime time zápasov.

RTVS prinesie všetky podstatné informácie a hokejové vysielanie aj v online prostredí na webe rtvs.sk, kde pripravila špeciálnu hokejovú podstránku. Návštevníci na nej nájdu najnovšie aktuality zo šampionátu, štatistiky, tabuľky či program zápasov. Na webe bude možné tiež sledovať všetky zápasy, či už v priamom prenose alebo zo záznamu, a tiež zostrihy zo zápasov. Plnohodnotný zážitok z MS v hokeji 2022 prinesie web aj pre užívateľov mobilných zariadení.