Veselá partia v zložení Dominika Kavaschová, Janka Kovalčíková, Boris Valábik, Marián Čekovský a Juraj „Šoko“ Tabaček už tretíkrát vyráža na potulky po deviatich regiónoch Slovenska, aby s úsmevom na perách ukázali divákom RTVS atrakcie, pamiatky a zaujímavosti, ktoré by nemal obísť žiadny Slovák na výlete naprieč našou krajinou. Ich putovanie odštartuje na obrazovkách Jednotky už vo štvrtok 21. apríla o 21.25 h.

Bratislava, 13. apríl 2022


Tretia séria šou S úsmevom po Slovensku prinesie viacero noviniek. Azda najvýraznejšou bude výmena v kapitánskej pozícii. Volant ikonickej cestovateľskej dodávky a úloha „šéfky“ dvoch cestovateľských tímov tentokrát prischla Dominike Kavaschovej. Boris Valábik sa v novej sérii teda predstaví ako súťažiaci. Dominika si novú úlohu užije a pre súťažné dvojice pripraví rôzne milé, ale aj nemilé prekvapenia. K svojím súputníkom bude občas trochu zákerná, ale samozrejme im dopraje aj množstvo zážitkov a zábavných úloh.

V novej sérii šou si zakaždým jedna z dvojíc vyskúša ekologickejší spôsob dopravy. Budú to bicykle, elektromotoyckle, elektrokolbežky, či elektromobily. Po tom, čo v minulých sériách prebádali naši cestovatelia tie najväčšie mestá Slovenska, v novej sezóne sa pozrú aj do ďalších, možno aj menších či neobjavených kútov našej krajiny. Spoločne navštívia napríklad Skalicu, Senicu, Považskú Bystricu, Štúrovo, Humenné, Žiar nad Hronom, Žarnovicu či Červený Kláštor. Všetko odštartuje v Bratislave, na streche Slovenského rozhlasu, kde si Čeky aj zahrá a spolu s kolegami si na začiatok cestovateľskej horúčky zaspievajú.

Hviezdnu päticu cestovateľov čakajú nové výzvy: vyskúšajú si jazdu na motorkách, navštívia salaš, kde si budú môcť poťažkať čerstvo narodené ovečky, ale aj popasovať sa s prácou, ktorá im určite voňať nebude. Zažijú jazdu na motorových člnoch po Dunaji, vyskúšajú si špeciálne paddleboardy v Čunove, dievčatá vezmú Čekyho v SND v Bratislave aj na miesta, kde sa nemôžu bežne dostať návštevníci. Boris a Šoko budú umývať okná na veži Kamzík vo výške niekoľkých desiatok metrov, v Štúrove cestovatelia prebehnú poprvýkrát v histórii relácie aj za hranice, cez most do Ostrihomu a divákov čaká oveľa viac zaujímavých i vtipných momentov.

Novú sériu ozvláštnia aj špeciálni hostia, ktorí obohatia niektoré časti a budú našich cestovateľov sprevádzať po rôznych zákutiach Slovenska. Jozef Vajda nás privíta v Nimnici, pretekár Martin Vaculík, majster sveta na plochej dráhe v Žarnovici či Richard Stanke v Bratislave.

Nová séria šou S úsmevom po Slovensku štartuje vo štvrtok 21. apríla a následne každý štvrtok v premiére o 21.25 h na Jednotke.