Už túto sobotu 23. októbra odštartuje Svetový pohár v alpskom lyžovaní, v rámci ktorého sa predstaví aj fenomenálna Petra Vlhová. RTVS odvysiela obidve kolá pretekov v obrovskom slalome na Dvojke. Vysielanie odštartuje štúdiom o 9.45 h, prvé kolo začne o 10.00 h a na druhé kolo sa diváci môžu tešiť od 13.00 h. Preteky budú môcť diváci sledovať aj online na webe www.rtvs.sk.

Bratislava, 20. október 2021


„RTVS je na Slovensku dominantným vysielateľom športových prenosov, a svoju pozíciu obhajuje aj v rámci neustále narastajúcej konkurencie. V aktuálnej sezóne odvysielame 13 pretekov v kategórii žien v rámci Svetového pohára v alpskom lyžovaní. Tešíme sa, že aj v tejto sezóne ponúkneme divákom RTVS jedinečný športový zážitok zo Svetového pohára s exkluzívnou expertnou spoluprácou s Veronikou Velez-Zuzulovou,“ hovorí riaditeľ Sekcie športu RTVS Matej Hajko.

V rámci mužskej kategórie odvysiela RTVS vybrané preteky v rámci možností vysielacieho priestoru a najmä na základe úspechov bratov Žampovcov.

Už v sobotu sa športoví fanúšikovia môžu tešiť na obrovský slalom vo rakúskom Sölden. RTVS prinesie športové Štúdio o 9.45 h na Dvojke, ktoré bude pokračovať 1. kolom pretekov o 10.00 h a popoludní o 13.00 h druhým kolom. Štáb RTVS sprostredkuje divákom pri televíznych obrazovkách jedinečnú atmosféru a priame reakcie Petry Vlhovej aj priamo z dejiska. Divákov bude RTVS o pretekoch informovať aj prostredníctvom televízneho a rozhlasového spravodajstva.