Začiatkom septembra odohrá slovenská futbalová reprezentácia 3 kvalifikačné zápasy na MS 2022. Všetky kvalifikačné zápasy prinesie divákom RTVS v priamych prenosoch na Jednotke a aj vo vysielaní Rádia Slovensko. Prvý zápas Slovenska so Slovinskom uvidia diváci už v stredu, 1. septembra, o 20.20 h na Jednotke.

Bratislava 31. august 2021

RTVS počas tohto roka prináša divákom najviac športového obsahu v histórii. Aj počas jesene pokračuje v športovom maratóne a divákom po hokejovej kvalifikácii na ZOH ponúkne zápasy futbalovej kvalifikácie na MS 2022. „Divákom ponúkame veľmi atraktívne športové podujatia. V tomto roku sme si ešte nestihli vydýchnuť z hokejových a futbalových šampionátov a krátko po olympiáde sme odvysielali kvalifikačné zápasy našej hokejovej reprezentácie na ZOH 2022 s mimoriadnou diváckou odozvou. Som presvedčený, že s rovnakým úspechom sa stretne aj futbalová kvalifikácia na MS 2022, ktorou odštartujeme jeseň," hovoríriaditeľ Sekcie športu RTVS Matej Hajko.

Všetky 3 septembrové zápasy odvysiela RTVS naživo na Jednotke: v stredu 1. septembra o 20.20 h duel Slovenska so Slovinskom, v sobotu 4. septembra o 20.20 h zápas Slovenska s Chorvátskom a v utorok 7.9. o 20.20 h duel Slovenska s Cyprom. Kvalifikačné zápasy budú komentovať Marcel Merčiak a Marián Zeman, v štúdiu sa divákom prihovoria Ľuboš Hlavena, Stanislav Šesták a Peter Ďuriš. Celé zápasy budú naživo komentované aj pre poslucháčov Rádia Slovensko. Počas prvých dvoch zápasov sa komentovania ujmú Martin Kaigl a Adam Bohuš, utorkový zápasbude komentovať dvojica Martin Kaigl a Michal Dutka.

„Kvalifikačné zápasy hokejovej reprezentácie sa konečne mohli hrať za účasti divákov, čo podujatiu dodalo úžasnú emóciu a jedinečnú atmosféru. Teším sa, že aj naša futbalová reprezentácia si konečne bude môcť užiť zápasy s podporou živého publika. Ide o skutočne dôležité zápasy, ktoré výrazne naznačia, aká bude budúcnosť kvalifikácie spolu so slovenskou reprezentáciou," dodáva Matej Hajko.