Státisíce divákov, desaťtisíce súťažiacich pri televíznych obrazovkách, tisícky študentov, stovky otázok a odpovedí, desiatky známych osobností a jeden moderátor - Marcel Merčiak. To je šou Čo ja viem. RTVS už po ôsmykrát odštartuje novú sériu mimoriadne obľúbenej vedomostnej šou, ktorej súčasťou môžu byť aj diváci pri televíznych obrazovkách.

Bratislava, 12. marec 2021


Už v piatok 19. marca dostane na Jednotke priestor kombinácia skvelej zábavy, otázok a odpovedí z rôznych oblastí. „Fascinuje ma ohlas tejto relácie medzi televíznymi divákmi. Štartuje ôsma séria, čím sa potvrdzuje jej obľúbenosť. Páči sa mi, že sa stretávame so zaujímavými informáciami, s novými, nepoznanými alebo menej známymi skutočnosťami, že si súťažiaci aj diváci môžu neustále rozširovať vedomostný obzor," teší sa na novú sériu moderátor Marcel Merčiak.

Ôsma séria zábavno-súťažnej šou Čo ja viem však prinesie kvôli aktuálnej pandémii koronavírusu aj niekoľko zmien. „V publiku bude podstatne menej študentov a zároveň boli medzi nimi dodržané výrazné rozostupy. Súťažiaci - vysokoškolskí študenti v publiku sa môžu tešiť na zaujímavé výhry, tentokrát už nielen v podobe smart telefónov, ale aj iných smart zariadení, napríklad hodiniek a podobne. Samozrejme, víťaz si aj v tejto sérii odnáša aj finančnú výhru. A čo je najdôležitejšie, opäť poputujú krásne finančné sumy aj na zmysluplné charitatívne účely, čo je vlastne jeden z hlavných cieľov programu," povedal Mikuláš Michelčík, dramaturg relácie.

Nakrúcanie novej série prebehlo počas februára. Zúčastnilo sa ho 60 študentov, ktorí boli prítomní priamo v štúdiu. Štáb pritom dodržiaval prísne hygienické a bezpečnostné opatrenia. Každý, kto bol na nakrúcaní prítomný, bol v každý deň výroby relácie podrobený testovaniu.

Dvanásť nových častí už tradične ponúkne divákom možnosť zapojiť sa priamo do súťaže aj divákom pri televíznych obrazovkách. V aktuálnej pandemickej situácii je o to viac atraktívny interaktívny prvok súťaže, pri obrazovkách si môžu totiž spestriť piatkové večery celé rodiny a jednotliví členovia domácností môžu vďaka mobilnej aplikácii súťažiť medzi sebou. „Budú si môcť klasicky otestovať svoje vedomosti v pohodlí domova a vyskúšať si tak, aké to je súťažiť v televíznej súťaži. A to takmer za rovnakých podmienok ako súťažiaci v štúdiu," povedal Mikuláš Michelčík a dodal, že je potrebné si bezplatne stiahnuť aplikáciu Čo ja viem z App Store či Google play, prípadne aktualizovať minuloročnú verziu. Ak po skončení kvízu súťažiaci pri obrazovkách zadajú v aplikácii aj svoju emailovú adresu, budú po každej odvysielanej časti zaradení do žrebovania o smartfón.

V šou sa proti sebe postavia tri známe osobnosti Slovenska a študenti. Úlohou všetkých súťažiacich bude odpovedať na otázky týkajúce sa všeobecných vedomostí z oblastí od hudby, cez históriu, až po vedeckú oblasť. V prvej epizóde 8. série budú známymi hosťami Slávka Halčáková, Kali a Ján Lašák.

Šou má aj silný charitatívny rozmer. Víťaz venuje nahratú sumu tým, ktorí to najviac potrebujú. Ako prebiehalo odovzdávanie šeku, ukáže šou Čo ja viem vždy v závere jednotlivých epizód. Všetky dôležité informácie nájdu diváci aj na facebookovej stránke Čo ja viem a na webe cojaviem.rtvs.sk. Diváci si šou môžu pozrieť, zabaviť sa a zasúťažiť si už od piatka 19. marca o 20.30 h na Jednotke.