Po pozitívnom testovaní zamestnanca rozhlasového okruhu Rádio_FM v súvislosti s ochorením COVID-19 boli testy vykonané aj u všetkých interných a externých zamestnancov, ktorí s nim mohli prísť do kontaktu alebo sa zdržiavali v rovnakých priestoroch. Už počas víkendu bol všetkým testovaným potvrdený negatívny výsledok na prítomnosť koronavírusu. Priestory Rádia_FM aj redakcie boli ešte v piatok dôkladne vydezinfikované.

Bratislava, 2. september 2020


„Situáciu sme nepodcenili a nakazený kolega sa dal testovať už pri prvom náznaku nádchy, šírenie v kolektíve sme úplne eliminovali. V poriadku sú aj kolegovia, ktorí s infikovaným redaktorom pracujú v jednej redakčnej miestnosti," poznamenala šéfdramaturgička Rádia_FM Janka Imrichová.

Už v piatok, okamžite po zistení pozitívneho prípadu v budove rozhlasu, zasadol krízový štáb RTVS, ktorý prijal okamžité opatrenia a priebežne vyhodnocuje situáciu. Okamžite bola aktivovaná Smernica o krízovom riadení počas pandémie, ktorá počíta s rozdelením zamestnancov do viacerých samostatných tímov a tiež s testovaním zamestnancov na nový koronavírus.

„RTVS pristupuje k pandémii koronavírusu zodpovedne od úplného začiatku. Riadime sa všetkými nariadeniami Úradu verejného zdravotníctva a vďaka zodpovednosti zamestnancov sa nám podarilo podchytiť možné šírenie v priestoroch televízie a rozhlasu hneď na začiatku. Som rád, že všetci kolegovia sú v poriadku a redaktorovi prajem skoré uzdravenie," skonštatoval generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.