RTVS aj v stredu 25. marca prinesie televízny magazín Regina v mimoriadnom rozšírenom vydaní. Predsedovia samosprávnych krajov porozprávajú o opatreniach, ktoré jednotlivé VÚC prijali v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Reginu bude vysielať Dvojka od 16:20 do 17:15.

Bratislava, 24. marec 2020

Regionálne štúdio RTVS v Banskej Bystrici dnes dalo priestor podpredsedovi BBSK Ondrejovi Lunterovi a predsedom BSK Jurajovi Drobovi, TSK Jaroslavovi Baškovi a TTSK Jozefovi Viskupičovi. Reprízu uvidia diváci Dvojky 25. marca o 8:15.

Magazín Regina, ako aj vysielanie rozhlasových Rádií Regina Západ, Stred a Východ sa venuje regionálnym témam denno-denne na rozsiahlej ploche. V tejto krízovej situácii však ľudia ocenia, že im o zavedených opatreniach na úrovni samospráv prídu porozprávať ich zástupcovia," uviedol riaditeľ banskobystrického štúdia Miroslav Debnár.

V stredajšej Regine budú z košického štúdia RTVS o opatreniach proti koronavírusu hovoriť lídri Prešovského, Košického, Nitrianskeho a Žilinského kraja - Milan Majerský, Rastislav Trnka, Milan Belica a Erika Jurinová. V ďalšej časti vysielania sa diváci dozvedia o postrekoch verejných priestranstiev v Krompachoch, o pomoci Dobrovoľníckeho centra Košického kraja v rôznych oblastiach a ľudí z východného Slovenska, ktorí dlhodobo žijú v Nórsku a Španielsku o aktuálnej situácii v týchto krajinách.

„Považujeme za dôležité, aby v našom magazíne, rovnako ako v Rádiu Regina Východ, dostali priestor aj predstavitelia samosprávnych krajov, pretože ich rozhodnutia majú v mnohých prípadoch priamy dosah na život ľudí v regiónoch. Podobný priestor im vytvoríme aj v budúcich vydaniach, aby sa diváci priamo od nich dozvedeli aktuálne informácie," avizoval riaditeľ Štúdia RTVS Košice Jozef Puchala.

Rozhovory s predsedami VÚC odvysielajú v prúdovom vysielaní aj všetky Rádiá Regina podľa územia svojej pôsobnosti.