RTVS prinesie rozhovory a diskusie s lídrami všetkých politických subjektov kandidujúcich v parlamentných voľbách. Od pondelka 10. februára začína so štruktúrovanými rozhovormi. V každý pracovný deň do 19. februára si diváci a poslucháči môžu vypočuť priority a riešenia v rôznych oblastiach troch subjektov, v posledný deň štyroch. RTVS ich odvysiela na Jednotke od 10. do 19. februára (mimo víkendov) o 16:25 a v Rádiu Slovensko o 20:05.

Bratislava, 16. január 2020


Poradie, v akom sa volební lídri subjektov predstavia, určil žreb. Žrebovanie sa uskutočnilo 16. januára v priestoroch RTVS pod dohľadom notárky.

„Rozhovory majú umožniť lídrom politických subjektov, aby predstavili voličom svoje postoje a predstavy týkajúce sa výkonu funkcie poslanca NR SR a jeho kompetencií pri ovplyvňovaní domácej a zahraničnej politiky," priblížil šéf spravodajstva RTVS Vahram Chuguryan.

RTVS počas 20 hodín vysielania v televíznej a rozhlasovej časti prinesie najviac a najkomplexnejšie informácie súvisiace s februárovými parlamentnými voľbami. Okrem štruktúrovaných rozhovorov RTVS pozve do štúdia na diskusie lídrov kandidujúcich subjektov a pripravuje mimoriadne správy, volebnú noc, volebné štúdio a diskusnú reláciu O 5 minút 12.

Informácie pre voličov RTVS zverejňuje aj na svojom webe https://www.rtvs.sk/parlamentne-volby-2020

Harmonogram štruktúrovaných rozhovorov na Jednotke o 16:25 a v Rádiu Slovensko o 20:05:

Pondelok 10.2. - DOBRÁ VOĽBA, Smer-SD, Hlas pravice

Utorok 11.2. - Socialisti.sk, KDH, SaS

Streda 12.2. - Slovenské Hnutie Obrody, Maďarská komunitná spolupatričnosť, HLAS ĽUDU,

Štvrtok 13.2. - MÁME TOHO DOSŤ!, Most-Híd, Práca slovenského národa

Piatok 14.2. - SNS, Demokratická strana, SME RODINA

Pondelok 17.2. - SOLIDARITA - Hnutie pracujúcej chudoby, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, Koalícia progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia

Utorok 18.2. - Slovenská liga, 99% - občiansky hlas, ZA ĽUDÍ,

Streda 19.2. - OľaNO, NOVA, Kresťanská únia, ZMENA ZDOLA; Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku, VLASŤ, Kotlebovci - ĽSNS