Aktuálny 34. ročník pesničkovej súťaže, zameranej na prezentáciu a propagáciu pôvodnej slovenskej populárnej hudby – Košický zlatý poklad je v plnom prúde. Zastrešuje ju košické štúdio RTVS.


Autori a interpreti môžu zasielať svoje vlastné, po slovensky spievané, doposiaľ nezverejnené skladby do 31. júla na adresu:  Rozhlas a televízia Slovenska, Rastislavova 13, 043 07 Košice, heslo KZP. Výberová komisia určí dve skupiny postupujúcich piesní. Šesť sa dostane priamo do finále. V druhej skupine ich bude najviac dvadsať. Tie budú prostredníctvom sms hlasovania poslucháčov Rádia Slovensko v semifinálovom kole súťažiť o postup do finále. Záverečný koncert sa uskutoční 20. októbra 2018. Absolútny víťaz nahrá svoju skladbu v štúdiu v Slovenského rozhlasu v Bratislave.

 „Som veľmi rád, že táto súťaž má nielen bohatú históriu, ale predovšetkým výsledky v podobe naštartovania hudobnej kariéry mnohých finalistov predchádzajúcich ročníkov. RTVS organizovaním súťaže Košický zlatý poklad dáva jasne najavo, že jej na rozvíjaní slovenskej populárnej hudby mimoriadne záleží, keďže aj vďaka nej opäť ponúkne na rozhlasových vlnách nové slovenské piesne,“ konštatoval riaditeľ súťaže Juraj Hidvéghy.  

Košický zlatý poklad uzrel svetlo sveta v roku 1980. Od svojho vzniku vytvára priestor na prezentáciu a propagáciu tvorby mladým autorom a interpretom pôvodnej slovenskej populárnej hudby. Počas predchádzajúcich ročníkov celkovo zaznelo 361 nových slovenských piesní.

„Do 34. ročníka súťaže Košický zlatý poklad vstupujeme s ambicióznym cieľom posilniť jej postavenie v našom mediálnom priestore. Štúdio RTVS Košice ju podporí nielen prostredníctvom vysielania Rádia Regina Východ a relácie Ahoj Slovensko, ale aj televíznym hudobným dokumentom, ktorý by mal zladiť silné stránky aktuálneho ročníka s najzaujímavejšími ukážkami z televízneho a rozhlasového archívu,“ priblížil výkonný riaditeľ košického štúdia Jozef Puchala.

 Podrobnejšie informácie o Košickom zlatom poklade sú zverejnené na www.rtvs.sk.