Dvojdielna historická miniséria Mária Terézia sa stretla s mimoriadnym diváckym záujmom. Prvú časť si v pondelok 25. decembra nenechalo ujsť 772.000 divákov v cieľovej skupine 12+ s podielom na trhu 28,8%. Sledovanosť druhej časti v utorok 26. decembra bola ešte vyššia - pozrelo si ju 789.000 divákov v cieľovej skupine 12+ s podielom na trhu 29,4%.

Jednotka týmto dosiahla najvyššiu sledovanosť svojho programu mimo športu od decembra 2015. Po oba dni tak bola v prime time jednoznačným trhovým lídrom v cieľovej skupine 12+. V čase vysielania Márie Terézie bola zároveň najsledovanejšou televíziou aj u mladších divákov (12-54). K najsilnejším sociodemografickým skupinám patrili starší diváci (55+), o niečo viac ženy, s vysokoškolským vzdelaním a z väčších miest nad 100.000 obyvateľov.

„Som nesmierne rád, že RTVS pripravila zaujímavo spracovaný historický film, ktorý zaujal širokospektrálne publikum. Ukázalo sa, že takéto projekty majú zmysel a určite v nich budeme v budúcnosti pokračovať," poznamenal v tejto súvislosti generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Programový riaditeľ televízie Tibor Búza sa poďakoval divákom za priazeň, ktorú aj tento rok počas vianočných sviatkov venovali RTVS. „Som veľmi rád, že kvalita našej produkcie sa opäť posunula o stupeň vyššie. Verím, že tomu bude i naďalej či už pri vlastných alebo koprodukčných projektoch, ktoré naši diváci uvidia v roku 2018," dodal.

Mária Terézia vznikla ako unikátny film štyroch verejnoprávnych televízií - slovenskej RTVS, Českej televízie, rakúskej ORF a maďarskej MTVA - k 300. výročiu narodenia panovníčky rakúsko-uhorskej monarchie.