RTVS aj tento rok pripravila na Medzinárodný deň nevidiacich, ktorý je 13. novembra, špeciálne vysielanie. Medzinárodný deň nevidiacich sa viaže k dátumu narodenia zakladateľa prvých ústavov na systematické vzdelávanie nevidiacich Valentína Haüya.


Jednotka
aj Dvojka uvedie v pondelok 13. novembra takmer všetky programy vrátane zábavných relácií, filmov, seriálov, ako aj Reportérov (22:15) s audiokomentárom. Výnimkou bude aktuálne spravodajstvo a publicistika či cudzojazyčný film Princezné (Dvojka). Téme nevidiacich sa budú na Jednotke od 12:20 venovať moderátorky Dámskeho klubu.

Dvojka do svojho programu zaradila niekoľko špeciálnych titulov. Malí aj veľkí diváci sa môžu tešiť na animovaný seriál z dielne RTVS Mimi a Líza o dvoch kamarátkach - nevidiacej Mimi a vidiacej Líze, ktoré zisťujú, že svet sa dá vidieť rôznymi spôsobmi. O 09:45 odvysiela televíznu inscenáciu „Farba tvojich očí" o 16-ročnom dievčati, ktoré sa po strate zraku snaží opätovne zaradiť do života. Televízny dokument „Ten istý svet" o 15:05 predstaví nevidiaceho režiséra Alda Daxnera. Od 17:10 sa diváci v dvoch publicistických príbehoch zo série (Ne)celebrity zoznámia s nevidiacimi manželmi, ktorí napriek svojmu zdravotnému hendikepu žijú plnohodnotným životom, ako aj s nevidiacou farárkou Erikou Domonkošovou. Nová epizóda medicínskeho dokumentárneho seriálu RTVS Moja diagnóza s názvom S "kerkou" v oku priblíži inovatívne riešenie pre pacientov s ochorením rohovky - leukómom.