O víkendové volebné relácie RTVS bol mimoriadny divácky záujem. Nedeľné volebné štúdio a špeciálne vydanie O 5 minút 12 boli v čase svojho vysielania jednotkou na trhu.


Volebné  štúdio,  ktoré  Jednotka  vysielala  v nedeľu  (5.11.)  od 7:30, si  nenechalo ujsť 132.000 divákov  v cieľovej  skupine 12+ s podielom na trhu 23,3%. Počas hodinového vysielania verejnoprávna televízia priniesla analýzy výsledkov, ako i prvé reakcie predsedov VÚC z ich volebných centrál.

Jednotka  patrila  k  najsledovanejším  aj  napoludnie.  Mimoriadne   vydanie  O  5  minút  12   si  pozrelo  397.000  divákov s podielom na trhu 27,7% (cieľová skupina 12+). Ide o najvyššie hodnoty sledovanosti tejto diskusnej relácie od začiatku roka. RTVS sprostredkovala naživo rozhovory s novozvolenými predsedami VÚC a k výsledkom volieb sa vyjadrili tiež predstavitelia koaličných a opozičných strán.

„Sme veľmi radi, že diváci ocenili systémový prístup RTVS k pokrytiu volieb do samosprávnych krajov svojou priazňou, pretože počas nedele rána a poludnia do 13:30 sme boli jednotkou na trhu. Všetky naše relácie a programy či už diskusné alebo vzdelávacie mali nadštandardnú sledovanosť a počúvanosť,"  poznamenal generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

RTVS   mapovala   podrobne   priebeh   volieb  v  mimoriadnych   spravodajských  reláciách  a  v rozhlasovom   vysielaní  aj  v rozšírených vydaniach Rádiožurnálu.

„Voľby do samosprávnych krajov ukázali, že tím spravodajstva RTVS dokáže naprieč celým Slovenskom na vysokej úrovni napĺňať úlohu verejnoprávnosti pre široký okruh divákov. Potvrdilo sa, že verejnosť siaha po objektívnom a vyváženom spracovaní udalostí, ktoré sme zachytili okrem správ v mimoriadnych reláciách v správnom čase a na správnom mieste," dodal vedúci odboru televízneho spravodajstva Boris Chmel.