Jedinečnú atmosféru živých koncertov ponúkne aj ďalší zo série hudobných večerov FOLKFÓRUM LIVE 2017. V piatok 29. septembra sa od 19:00 predstavia v Komornom štúdiu Slovenského rozhlasu so svojimi novými hudobnými projektmi známe osobnosti domácej hudobnej scény.


Spevák Peter Cmorik a osobitý gitarista Marek Wolf, známy najmä spoluprácou s harmonikárom Erichom "Bobošom" Procházkom, spojili svoje sily pri nahrávaní ich pôvodnej piesne Druhé leto. Prvky world music do nej vniesol bubeník a perkusionista Igor "Ajdži" Sabo. Singel vydali v máji 2017 a predznamenal príchod kompletného spoločného albumu, ktorý už hudobníci prezentujú naživo v rámci spoločných koncertov. Naživo pesničky tiež predstavia v piatok v Slovenskom rozhlase.

Pesničkár Martin Geišberg a klavirista Daniel Špiner vydali začiatkom leta debutový album V jablkovom kraji so štrnástimi spoločnými skladbami. Zároveň ide o prvý vydaný nosič, ktorý Martin Geišberg vydal po dvanástich rokoch koncertovania, režírovania a tvorby divadelnej hudby. O bicie sa postaral Michal Fedor a kontrabas nahral Michal Šelep. Na spoločných koncertných vystúpeniach znejú, okrem starších dobre známych Martinových songov, aj piesne z tohto nového hudobného diela a určite nebudú chýbať ani na koncerte FOLKFÓRUM LIVE 2017. Ide o dramaturgický projekt Sone Horňákovej, ktorá ho zároveň moderuje.

Rádio Devín odvysiela dvojkoncert zo záznamu 6. októbra o 19:00.