Pôvodná rozhlasová hra Wernera Fritscha Čierny Regen Ovidius: Biely Regen Marcus Aurelius, napísaná pre RTVS, pokračuje v úspešnom ťažení po európskych festivaloch.


Hra v máji tohto roku získala 3. cenu na prestížnom festivale Grand Prix Nova v Bukurešti, bola nominovaná na najstarší festival mediálnej tvorby Prix Italia, ktorý sa koná v septembri v Turíne a v októbri bude zastupovať pôvodnú tvorbu RTVS aj na treťom významnom európskom súťažnom podujatí - festivale Prix Europa v Berlíne.

Autorom textovej predlohy je renomovaný nemecký prozaik a scenárista Werner Fritsch. V réžii Natálie Deákovej naštudovali titulné úlohy Daniel Fischer, Dušan Jamrich a Martin Horňák. Hra vznikla v dramaturgii Jána Šimka, v preklade Andreja Zmečka a s pôvodnou hudbou Matúša Homolu.

Ústrednou postavou tejto hry vo veršoch je Faust, starnúci intelektuál germánskeho pôvodu. V snahe vyrovnať sa so smrťou sa vydáva na cestu strednou Európou. Ovidius, vyhnaný na Tomis (dnešné rumunské mesto Konstanca). a Marcus Aurelius pri Hrone sa Faustovi stávajú sprievodcami na jeho putovaní kontinentom a časom. Premiéru mala 29. januára tohto roka na Rádiu Devín.