Programové služby RTVS Rádio_FM a Rádio Devín predstavili nominácie 9. ročníka hudobných cien Radio_Head Awards. V poslucháčskych kategóriách bodujú Katarzia, Billy Barman či Katarína Máliková, ktorí získali aj nominácie v hlavnej kategórii Album roka. O cenu pre najlepší album za rok 2016 zabojujú s ostatnými albumami aj The Ills a Chiki liki tu-a.

Poslucháčov Rádia_FM v uplynulom roku zaujal aj singel Linda od Pary, pieseň Dym kapely Fallgrapp či B-Complex s nahrávkou Past Lessons For the Future. Objavom roka 2016 sa môžu stať Dave Brannigan, Ľudové mladistvá, The Kowal Chicks, Chris Ellys či Myodesopsia.

Pätice nominovaných vyberali poslucháči v 1. kole hlasovania, ktoré trvalo do 12. februára a víťazov vyberú v hlasovaní, ktoré prebieha na webe radiohlavy.sk do 5. marca.

Aj tento rok sú súčasťou Rádiohláv žánrové kategórie Hip Hop/Rap/R'n'B, Hard & Heavy, World Music/Folk, Elektronická hudba, Experimentálna hudba, Jazzová a Klasická hudba, v ktorých o víťazoch rozhodujú odborné poroty.

Novinkou aktuálneho ročníka Rádiohláv je kompilácia Rádia_FM Počúvaj, čo chceš! s exkluzívnymi skladbami od minuloročných víťazov. Slovenskú výberovku, na ktorú prispeli Bulp, PPE, Saténové ruky, B-Complex alebo Čad, si môžu na spomínanom webe voľne sťahovať všetci hlasujúci v 2. kole.

Radio_Head Awards sa budú udeľovať 12. marca v Starej tržnici v Bratislave. Víťazi si preberú sošky Rádiohláv, ktoré podľa návrhu Bety K. Majerníkovej vyrobila sochárka Mira Podmanická.

Minulý rok si ceny Radio_Head Awards prebrali Chiki liki tu-a, Saténové ruky, Billy Barman, Strapo, Morna, Jimmy Pé, Solamente Naturali či Eva Šušková.